• 0212 853 93 44
  • bilgi@yetkim.org
Derneğimiz Tüzük

demokrasi-nöbetiYetkim Derneği Tüzük

Osmanlı düştüğünde YETİM kalmıştık.
Sultan Abdülhamit hanı kaybettiğimizde YETİM kalmıştık.
Adnan Menderes’i kaybettiğimizde YETİM kalmıştık.
Turgut Özal'ı kaybettiğimizde YETİM kalmıştık.
Babamızı kaybettiğimizde YETİM kalmıştık.
Ama biz bir kez daha YETİM kalmak istemiyoruz.
Bu nedenle kimsesizlerin ve yetimlerin BABASI sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve milli irademize yapılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.
Bu vesileyle.
15 Temmuz 2016 gecesi, Türkiye yakın tarihinin en hain ihanetlerinden birine uğradı, ancak ülkemizin yıkılmaz devlet geleneği, tek yürek olan siyasi otoritesi, cesur güvenlik görevlileri ve Türk halkının sağduyusu bu menfur girişimin başarıya ulaşmasını engellemiştir.
YETKİM derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temel değerlerini, anayasal düzenini ve demokrasi geleneğini tehdit etmeye kalkışan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Bu elim olay sırasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifa diliyoruz.
İçinde bulunduğumuz dönemi, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve demokrasimize her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, yan yana durarak saflarımızı sıklaştırarak aşacağımıza inancımız tamdır.
Bizler Türkiye Cumhuriyeti'ne ve demokrasiye sahip çıkmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz, hatta bunu daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz.
Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir dünya devleti olarak yarınlara dünden daha inançlı bir şekilde yürümesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BAKİ YAZGAN
YETKİM DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANIşkanBaki YAZGAN