• 0212 853 93 44
  • bilgi@yetkim.org
 

Vakıfbank

 

B.Çekmece Şubesi
Türk Lirası Hesap No: İban: TR410001500158007295561264 
Hesap Sahibi: YETKİM

B.Çekmece Şubesi
Euro Hesap No: Iban: TR360001500158048011846115
Hesap Sahibi: YETKİM

B.Çekmece Şubesi
Usd Hesap No: Iban: TR310001500158048011846108
Hesap Sahibi: YETKİM (Yetiştirme Yurtlarında Kalanları Kimsesizleri Koruma Sosyal ve Yardımlaşma Derneği

Bilgilendirme

 

Derneğimize Yardım ve Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız, Türk Lirası ya da Döviz cinsinden yapabilecekleri yardımın aşağıdaki örneklerde olduğu gibi belli bir amaç için kullanılmasını isteyebilirler. Bu durumda; yardımın hangi amaç için kullanılmasını istiyorlarsa, bunu bankada dekonta yazdırdıkları takdirde yapmış oldukları bağış ve yardım sadece o amaç için kullanılacaktır. Genel Örnek: 

Çocuk Yuvalarında kalan çocukların her türlü ihtiyacı için,Yetiştirme Yurtlarında kalan çocukların giysi ihtiyacı için... 

Çocuk Yuvasında kalan çocukları her türlü ihtiyacında kullanılmak üzere, Yetiştirme Yurdunda kalan çocukların kitap ihtiyacı için, Çocuk Yuvasında kalan çocukların oyuncak ihtiyacı için, vb.

Düzenli bağış

 

Her ay otomatik gerçekleşecek düzenli bağışınızla yurtlarda kalan ve ayrılan çocuklarımıza destek olabilirsiniz.
Dilerseniz bağışlarınızın sonraki aylarda da otomatik olarak kredi kartınızdan çekilmeye devam etmesini sağlayabilirsiniz. Her ayın dilediğiz gününde yapacağınız düzenli bağış için tek yapmanız gereken bankanızdan kredi kartınıza vereceğiniz Otomatik Talimat ile derneğimize katkıda bulunabilirsiniz.

B.Çekmece Şubesi
Türk Lirası Hesap No: İban: TR410001500158007295561264 
Hesap Sahibi: YETKİM

Posta Çeki

 

Posta çeki yoluyla da bağış yapma imkânınız var.
Size en yakın PTT şubesine giderek --- ---- numaralı YETKİM posta çeki hesabına bağış yapabilirsiniz.

 

Ayni Bağış

 

Yetkim derneği yardım standartlarına uygun malzeme bağışında bulunabilirsiniz.

Yetkim derneği yardım standartlarına uygun gıda, giyim, kırtasiye malzemesi (kitap, defter, vs..), eşya (mobilya, beyaz eşya, vs...) bağışlarınız kabul edilmektedir. (Kullanılmış giysi bağışı kabul edilmemektedir.) 

Bağış Nedir? Bağışçı Kimdir?

 

Yoksulluğun tüketilmesinde bağış ve bağışçının rolü büyüktür. Yoksullukla ilgili duyarlılığın oluşturulmasından, bu duyarlılığın katkıya dönüşmesine kadar geçen süreçte bağış ve bağışçının rolü büyüktür. 

Toplumu oluşturan ihtiyaç sahibi gerçek kişilere, ekonomik ve sosyal alanda topluma yardım amacı ile, devletin hizmetlerini yerine getiren hayır kurumlarına yapılan yardımlara bağış denir.

İki tür bağış söz konusudur: 
Nakdi yardım parasal bağışlara verilen addır. 
Ayni yardım ise eşya, hizmet, bedelsiz kullandırma gibi parasal olmayan bağışlardır. 

Toplumsal sorunların en büyüğü olarak karşımızda duran yoksulluğun tüketilmesine ayni veya nakdi yardım yaparak destek sağlayan kişi ve kurumlar ise bağışçı olarak tanımlanır